Şofben Servisi

Şofben, şebeke suyuna bağlı; elektrik, doğalgaz ve LPG ile çalışarak sıcak suyu kısa sürede musluklara göndermekte olan cihazdır.

Doğalgazlı şofbenler hermetik ve bacalı olarak iki ayrı gruba ayrılmaktadır.

Hermetik Şofben; Hermetik tip şofbenler günümüzde doğalgaz, elektrik ve LPG ile çalışmaktadır. Ortam havasını kullanmaksızın temiz havayı dışarıdan alırlar. Atık gazı da hava akım borusu ile dışarı gönderirler. Ortamda menfez mutlaka bulunmalıdır. Şofben çeşitleri arasında her zaman tercihlerde ilk sırada gelir. Emniyet sistemleri gereği kullanıcısına daha az sorun yaşattırır.

Bacalı Şofben; Bacalı şofbenler isminden de anlaşılacağı üzere baca yardımı ile çalışan sıcak su cihazlarıdır. Çalışma yapabilmesi açısından ortamda hava bulunması gerekmektedir. Genel montaj yeri banyolardır. Banyo küçük olduğunda ya da ortam havasını kullanacak durumunda olmadığında proje gereği uygun görülen bir yere monte edilebilir. Atık gazı baca ile dışarı göndermektedir. Bu sebeple de atık gazın sağlıklı bir şekilde gönderilmesi amacı ile mutlaka baca çekişinin kuvvetli olması gerekmektedir. Aksi durumda atık gaz dışarı gönderilemez, kullanıcı sorunlar yaşayabilir. Baca çelik olmalıdır. Duş sırasında mutlaka ortam içinde cam açık olmalıdır. Menfez bulundurma şartı da bulunmaktadır. Bakımları ve baca kontrolleri sıkça yapılmalıdır.

Günümüzde şofbenlerin yaygınlaşmasıyla beraber bu ürünlerin arıza ve bakım ihtiyaçları da artmaktadır. Bununla beraber güvenilir, müşteri memnuniyetini ön planda tutan uzman servislere de ihtiyaç oluşmaktadır.

Bursa’da güvenilir ve profesyonel şofben servisi, aramaktan yorulmuş olabilirsiniz. Şofbeniniz mi arızalandı? Gürkan Soğutma & Beyaz Eşya Servisi olarak markası ve modeli ne olursa olsun şofbeninizin her türlü tamir, bakım ve onarımını gerçekleştirmekteyiz. Uzman ekibimizle hızlı ve yerinde (veya atölyede) servis hizmeti sunmanın yanı sıra, parça değişimlerinde orijinal parça kullanarak 1 yıl garanti vermekteyiz. Servis numaralarımızı arayarak ya da sitemizden “Servis Talebi” formunu doldurarak servis kaydı oluşturabilirsiniz.