Petek Temizliği Servisi

Kullanım senesine bağlı olarak kullanılan suyun niteliklerine, sıcaklığı ve oksijene bağlı olarak, kapalı devre ısıtma sistemleri içerisinde kireç, kışır, tortu , balçık ve çamurlaşma olur, özellikle çamurlaşma yerden ısıtma sistemlerinde daha sık olarak görülür. Ortaya çıkan bu maddeler, ısıtma sistemlerinde, ısınma sorunlarına, iyi ısınamama ve pahalı ısınma sorunlarına neden olurlar. Oluşumların ısıtma sisteminde meydana getirdiği olumsuzluklar; – Isı sirkülasyonunun tam olarak yapamamasından kaynaklanan ısı sorunları meydana gelmektedir.

Peteklerde ısının her yere aynı verimle dağılamaması, özellikle peteklerin alt kısmında oluşan tortular nedeni ile alt tarafların ısınmaması ve bazı radyatörlerin hiç ısınmaması gibi sorunlar gözlemlenmiştir .
Yerden ısıtma sistemlerinde çamurlaşma ve tortulaşma nedeni ile, tıkalı boruların geçtiği alanlarda ısınmama sorunları.
Tesisat ve peteklerde oluşan kirliliğin kombiye taşınması sonucunda, pompa ve eşanjör sorunlarının yaşanması .
Kireç ve tıkanma nedeni ile eşanjörün istenilen sıcak suyu üretememesi.
Kir ve tortu nedeni ile, kombinin 2-3 dakika zarfında yüksek dereceye ulaşıp kendini kapatması sonucu sirkülasyonun yapılamaması.
Sistemin çürümesi, yerden ısıtma borularında çatlakların oluşması.

Sonuç: Büyük enerji maliyetleri, tamir masrafları ve ısınma sorunları.

Petek temizliği, kalorifer petekleri kullanılmaya başlandıktan belirli bir zaman sonra peteklere yapılması gereken bir bakımdır. Bu bakım ile, peteklerde biriken tortu, kum, kireç ve çamurları temizlenir ve sıcak suyun petek içinde rahat dolaşımı sağlanır. Böylece ısınmayan peteğiniz kalmaz, hem daha iyi ısınma sağlayarak, ısı kaybı yaşamaz, hem de yüksek fatura ödemekten kurtulursunuz.

Günümüzde petek temizliği yaptığını iddia eden bir çok firma olmasına rağmen güvenilir, müşteri memnuniyetini ön planda tutan uzman servisler pek azdır.

Bursa’da güvenilir ve profesyonel petek temizliği servisi aramaktan yorulmuş olabilirsiniz. Petek temizliği mi yaptırmak istiyorsunuz? Gürkan Soğutma & Beyaz Eşya Servisi olarak peteklerinizi sökmeden özel kimyasal sıvı ile temizliyor, koruyucu katkı sıvı ile de korunmasını sağlıyoruz. Servis numaralarımızı arayarak ya da sitemizden “Servis Talebi” formunu doldurarak servis kaydı oluşturabilirsiniz.